Vidinis4_02

Dažnai užduodami klausimai

Kuo ypatingas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinio implanto veiklioji medžiaga yra progestinas, kuris yra panašus į progesteroną, hormoną, gaminamą moters organizme. Kontraceptinio implanto naudojimo ypatumai yra šie:

 • Nešiodama implantą, Tu būsi apsaugota nuo nepageidaujamo nėštumo 3 metus.
 • Apie implanto vartojimą Tau nereiks prisiminti kasdien.
 • Implantą gali naudoti negimdžiusios merginos.
 • Vaisingumas greitai atsistato, pašalinus implantą.
 • Lytinių santykiu metu nei Tu, nei Tavo partneris nejausite implanto.
 • Implantą gali naudoti kūdikį maitinančios moterys.
 • Kontracepcijos veiksmingumas nesumažėja esant vėmimui ir viduriavimui.

Ar kontraceptinis implantas toks pats veiksmingas kaip kontraceptinė tabletė?

Kontraceptinio implanto veiksmingumas apsaugant nuo nėštumo yra daugiau kaip 99%, tai viena iš efektyviausių kontracepcijos priemonių. Šis metodas gali būti efektyvesnis nei kontraceptinių tablečių naudojimas. Skirtingai nei naudojant tabletes, kontraceptinio implanto veiksmingumas nepriklauso nuo kasdienio vartojimo.

Ką turėčiau žinoti, naudodama kontraceptinį implantą?

Prieš kontraceptinio implanto įterpimą turi būti tikra, kad nesi nėščia. Po implanto įvedimo paprašyk gydytojo, kad Tau parodytų kaip apčiuopti implantą, esantį po oda. Apčiuopusi implantą būsi tikra, kad jis Tau yra įterptas. Implantas turi būti įterptas ir pašalintas gydytojo nurodytu laiku. Laikykis nustatytų terminų, atvyk implantavimui ir implanto pašalinimui nevėluodama nei vienos dienos. Žinok, kad kartu vartojami kai kurie vaistai ar žoliniai preparatai gali paveikti implanto veiksmingumą ir sąlygoti mėnesinių kraujavimo sutrikimus (tai vaistai skatinantys kepenų fermentų aktyvumą, tame tarpe augaliniai preparatai su jonažole). Pasitark su gydytoju, prieš pradėdama vartoti kitus vaistus ar žolinius preparatus.

Ką daryti, jei turiu naudoti kepenų fermentinę sistemą aktyvinančius vaistus?

Jei Tau tenka naudoti kepenų fermentinę sistemą aktyvinančius vaistus (tai gali būti vaistai, skirti gydyti epilepsijai, tuberkuliozei, ŽIV infekcijai, kitoms infekcinėms ligoms, depresijai trumpą laiką), greta kontraceptinio implanto turi naudoti dar ir nehormoninį kontracepcijos metodą tol, kol vartosi tuos vaistus ir dar 28 paras po jų vartojimo nutraukimo. Jei Tau yra paskirtas ilgalaikis gydymas kepenų fermentų aktyvumą skatinančiais vaistais, rekomenduojama implantą pašalinti ir pasirinkti kitokį kontracepcijos metodą, kuriam vaistų sąveika įtakos neturi.

Kada neturėčiau naudoti kontraceptinio implanto?

Nevartok kontraceptinio implanto, jeigu Tau yra bet kuri iš toliau išvardytų būklių. Tokiu atveju gydytojas gali Tau patarti naudotis nehormoniniu kontracepcijos metodu. Jeigu turi su šiomis būklėmis susijusių klausimų, pasitark su savo gydytoju prieš įterpiant kontraceptinį implantą.

 • Jeigu yra alergija sudėtinei kontraceptinio implanto vaistinei medžiagai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (kontraceptinio implanto sudėties klausk vaistininko arba gydytojo).
 • Jeigu šiuo metu yra trombozė. Trombozė yra kraujo krešulio susidarymas kraujagyslėje (pavyzdžiui, kojose (giliųjų venų trombozė) arba plaučiuose (plaučių embolija)).
 • Jeigu sergi arba kada nors sirgai gelta (oda buvo pageltusi), sunkia kepenų liga (kuomet kepenys nepakankamai gerai veikia) arba kepenų navikais.
 • Jeigu sergi (kada nors sirgai) arba gali sirgti krūties arba lyties organų vėžiu.
 • Jeigu Tau be aiškių priežasčių kraujuoja iš makšties.

Jeigu bet kuri iš šių būklių nešiojant kontraceptinį implantą atsiranda pirmą kartą, nedelsdama pasitark su savo gydytoju.

Jeigu ketini atsisakyti implanto, nes nori susilaukti kūdikio, po implanto pašalinimo rekomenduojama sulaukti pirmųjų normalių mėnesinių ir tada bandyti pastoti. Tai Tau leis suprasti, kada bus pradėtas kūdikis.

Ar kontraceptinis implantas pakeis mano menstruacijų ciklą?

Kaip ir vartojant kitus kontraceptikus, kurių sudėtyje yra tik progestagenas, įterpus kontraceptinįimplantą, Tavo mėnesinių kraujavimas gali pasikeisti. Gali pakisti jų dažnumas (gali visai išnykti, vykti rečiau, dažniau ar nuolat kraujuoti), intensyvumas (sumažėti arba padidėti) ir trukmė (sutrumpėti arba pailgėti). Pastebėta, kad kraujavimas išnyko maždaug 1 iš 5 moterų, o dar 1 iš 5 moterų pasireiškė dažnas ir (arba) užsitęsęs kraujavimas. Gausus kraujavimas buvo pastebėtas retkarčiais. Klinikinių tyrimų metu kraujavimo pokyčiai buvo dažniausia (apie 11%) gydymo nutraukimo priežastis. Per pirmuosius tris mėnesius nusistovėjęs kraujavimo pobūdis paprastai rodo kraujavimo pobūdį ateityje.

Kraujavimo pobūdžio pasikeitimas nereiškia, kad implantas tau netinka ar nesuteikia kontraceptinės apsaugos ir tau nereikėtų kreiptis į savo gydytoją. Kreipkis į savo gydytoją ginekologą, jeigu kraujavimas mėnesinių metu yra gausus ar ilgalaikis.

Jeigu anksčiau Tavo menstruacijos būdavo skausmingos, kontraceptinis implantas gali sumažinti skausmą.

Koks yra galimas kontraceptinio implanto šalutinis poveikis?

Kontraceptinis implantas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gali pasitaikyti šie šalutiniai reiškiniai: kūno svorio ir menstruacijų ciklo pokyčiai, tepimas, galvos skausmas, krūtų jautrumo padidėjimas ar skausmas. Po implanto įterpimo gali atsirasti mėlynės, skausmas, patinimas, niežėjimas ar nejautra, retais atvejais – infekcija. Gali susidaryti randas ar pūlinys. Implantas gali išlįsti į paviršių ar migruoti, ypač jei nebuvo tinkamai įterptas. Dėl galimų kitų šalutinių reiškinių pasitark su savo gydytoju.

Ar galiu naudoti kontraceptinį implantą, jei žindau kūdikį?

Kontraceptinio implanto sudėtyje nėra estrogenų, todėl jis gali būti skiriamas žindančioms moterims. Nors nedidelis hormono, esančio kontraceptiniame implante, kiekis patenka į motinos pieną, jis neveikia pieno gamybos ir kokybės, ar vaiko augimo ir vystymosi. Jei žindai ir nori vartoti kontraceptinį implantą, pasakyk savo gydytojui.

Ar kontraceptinis implantas saugos mane nuo lytiškai plintančių infekcijų?

Kontraceptinis implantas neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (viruso, kuris sukelia AIDS) ar kitų lytiškai plintančių infekcijų.

Po kiek laiko, nustojus vartoti kontraceptinį implantą, galiu pastoti?

Nustojus vartoti kontraceptinį implantą, vaisingumas labai greitai atsistato. Todėl, norėdama išvengti nepageidaujamo nėštumo, po implanto pašalinimo tą pačią dieną turėtum pradėti vartoti kitą kontracepcijos būdą. Patarimo klausk savo gydytojo.

Jeigu ketini atsisakyti implanto, nes nori susilaukti kūdikio, po implanto pašalinimo rekomenduojama sulaukti pirmųjų normalių mėnesinių ir tada bandyti pastoti. Tai Tau leis suprasti, kada bus pradėtas kūdikis ir palengvins nėštumo priežiūrą.

Ką daryti, jei implantas nebuvo laiku pašalintas?

Svarbu implantą pašalinti laiku – ne vėliau kaip po trejų metų nuo įterpimo dienos. Jei pamiršai laiku kreiptis į savo gydytoją dėl implanto pašalinimo, implantas gali neapsaugoti Tavęs nuo neplanuoto nėštumo.

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.