Vidinis2_02

Kaip naudoti kontraceptinį implantą?

Kontraceptinis implantas yra ilgai veikianti hormoninė apsaugos nuo nėštumo priemonė, kuri saugos Tave nuo pastojimo 3 metus. Po oda įterptą vieną implantą galima palikti ne ilgiau kaip trejiems metams. Jį reikia pašalinti ne vėliau kaip po trejų metų nuo įterpimo dienos. Tu gali paprašyti gydytojo pašalinti implantą ir anksčiau – bet kada trijų metų laikotarpiu po jo įterpimo. Kitą implantą įterpus iškart po ankstesniojo implanto pašalinimo kontraceptinė apsauga išlieka. Jeigu Tu nebenorėsi daugiau vartoti kontraceptinio implanto, tačiau norėsi ir toliau vengti pastojimo, iš karto, po implanto pašalinimo, pasirink kitokį kontracepcijos metodą. Po implanto pašalinimo greitai atsistato vaisingumas bei įprastas menstruacijų ciklas ir Tu vėl gali pastoti.

Kaip įterpiamas kontraceptinis implantas?

Specialius mokymus praėjęs gydytojas kontraceptinį implantą įterpia po oda žasto vidinėje dalyje. Nustatyta, kad laikas, kurio prireikia implantui įterpti, vidutiniškai yra mažesnis nei viena minutė. Jei Tau bus įterptas kontraceptinis implantas, Tu ir gydytojas turėsite apčiuopti jį, kad įsitikintumėte, jog jis įterptas į ranką tinkamai. Tuomet 24 valandas nešiosi spaudžiantį tvarstį, o sterilų tvarstį, priklijuotą tiesiai ant įterpimo vietos, nešiosi nuo 3 iki 5 dienų. Jei dėl kokios nors priežasties implantas nebus įterptas, apsaugos nuo nėštumo nebus.

Po implanto įterpimo, gydytojas Tau duos vartotojo kortelę, ant kurios bus įrašytas Tavo vardas ir pavardė, kontraceptinio implanto įterpimo ir pašalinimo data, implanto serijos numeris. Nepamesk jos, pasidėk greta svarbių dokumentų. Tu turi prisiminti implanto įterpimo datą, nes po trijų metų implantas turi būti pašalintas arba pakeistas nauju.

Kaip pašalinamas kontraceptinis implantas?

Jei Tau buvo įterptas kontraceptinis implantas, trečiųjų metų pabaigoje turi kreiptis į gydymo įstaigą, kad gydytojas jį pašalintų arba pakeistų nauju, jeigu Tu ir toliau nori tęsti šį apsaugos nuo nėštumo metodą. Kontraceptinį implantą turi pašalinti gydytojas, mokantis atlikti pašalinimo procedūrą.

Atėjusi implanto pašalinimo procedūrai, būtinai atsinešk savo vartotojo kortelę, kurią gavai po kontraceptinio implanto įterpimo. Gydytojui bus reikalinga informacija, esanti Tavo kortelėje.

Kai implantas čiuopiamas iš karto po oda, jo pašalinimui užtenka nedidelio 2 mm pjūvio. Jei implanto nepavyksta užčiuopti, gydytojas gali taikyti kitas procedūras jam aptikti. Priklausomai nuo implanto buvimo vietos, pašalinimas gali būti sudėtingesnis, ir gali prireikti nedidelės chirurginės procedūros. Jei pageidauji gauti išsamesnę informaciją, klausk savo gydytojo.

Tu gali paprašyti gydytojo pašalinti implantą bet kada trijų metų laikotarpiu po jo įterpimo.

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.