Vidinis3_03

Naudojimo pradžia

vidine_img

Norėdama pradėti naudoti kontraceptinį implantą, pasitark su savo gydytoju ginekologu. Tik pasitaręs su Tavimi, jis parinks tinkamiausią Tau implantavimo laiką. Labai svarbu: prieš įterpiant kontraceptinį implantą, pasakyk savo gydytojui, jeigu esi nėščia arba manai, kad galėtum būti nėščia (pavyzdžiui, jeigu paskutiniojo mėnesinių ciklo metu turėjai nesaugių lytinių santykių).

Visais kontracepcijos metodo keitimo atvejais, įterpus implantą rekomenduojamu laiku, papildomos kontracepcijos Tau taikyti nereikės. Nukrypus nuo rekomenduojamo įterpimo laiko Tau reikės naudotis barjeriniu kontracepcijos metodu dar 7 paras po implantavimo. Jeigu po rekomenduojamos datos turėjai lytinių santykių, reikia įsitikinti, ar nesi nėščia.

Jei nenaudoji jokios kontracepcijos
Gydytojas implantavimą Tau atliks 1‒5-ąją Tavo įprasto mėnesinių kraujavimo dieną, kad būtų paneigta nėštumo galimybė.

Jei keiti kitą sudėtinės hormoninės kontracepcijos būdą
Jei dabar vartoji sudėtines hormonines kontracepcijos tabletes, makšties žiedą ar transderminį pleistrą, kontraceptinį implantą Tau įterpti būtų geriausia kitą parą po vartoto sudėtinio geriamojo kontraceptiko veiklios tabletės (paskutinės tabletės, kurioje yra veikliųjų medžiagų) išgėrimo arba po makšties žiedo ar pleistro pašalinimo. Implantą reikia įterpti ne vėliau kaip tą parą, kuomet būtų pradėtas naujas ankstesnio kontracepcijos būdo vartojimo ciklas.

Jei keiti vieno progestageno kontracepcijos metodą
Vieno progestageno kontracepcijos metodai yra šie: tabletės, injekcinis preparatas, implantas ar vartojimo į gimdos ertmę sistema. Šių priemonių veiklioji medžiaga yra tik progestagenas. Jei naudoji švirkščiamuosius kontraceptikus – implantą reiktų įterpti tą parą, kurią švirkštumei kitą injekciją. Jei naudoji tabletes, kurių sudėtyje yra tik progestageno, gali pradėti vartoti kontraceptinį implantą bet kurią mėnesio dieną, implantą būtina įterpti per 24 valandas nuo paskutiniosios tabletės išgėrimo. Jeigu naudoji implantą ar vartojimo į gimdos ertmę sistemą (VGES), implantą įterpti reiktų tą pačią parą, kurią pašalinamas buvęs implantas ar VGES.

Jei patyrei persileidimą ar buvo nutrauktas nėštumas
Jei nėštumas nutrūko ar patyrei persileidimą pirmojo trimestro metu, implantą reikėtų įterpti per penkias paras po nėštumo nutraukimo ar persileidimo pirmojo nėštumo trimestro metu.
Jei nėštumas nutrūko ar patyrei persileidimą antrojo trimestro metu, implantą reikėtų įterpti praėjus daugiau kaip 21 parai, bet mažiau kaip 28 paroms po nėštumo nutraukimo ar persileidimo antrojo nėštumo trimestro metu.

Jei neseniai gimdei
Jei po gimdymo nemaitini krūtimi, implantą reiktų įterpti po gimdymo praėjus daugiau kaip 21 parai, bet mažiau kaip 28 paroms.
Jei žindai kūdikį, implantą reikėtų įvesti praėjus daugiau kaip keturioms savaitėms po gimdymo

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.