header_use_ring

Kaip veiksmingai naudoti žiedą?

Norint, kad apsauga nuo nėštumo būtų patikima, labai svarbu žiedą, kaip ir bet kurią kontracepcijos priemonę, naudoti taisyklingai.

Kaip įsidėti žiedą?

Pirmasis žingsnis: išimk žiedą iš maišelio

Kiekvienas žiedas yra įdėtas į sandariai uždarytą aliuminio folijos maišelį. Nusiplauk ir nusišluostyk rankas, tada ištrauk žiedą iš maišelio (maišelio neišmesk, nes jo dar prireiks – prieš išmesdama į jį įdėsi panaudotą žiedą).

Antrasis žingsnis: žiedo įdėjimui pasirink sau patogią padėtį

Pasirink padėtį, kuri Tau patogiausia. Gali atsigulti ant nugaros, atsitūpti ar atsistoti vieną koją pakėlusi ir pastačiusi aukščiau.

Trečiasis žingsnis: suspausk žiedą tarp nykščio ir smiliaus

Suspausk žiedą tarp pirštų taip, kad jis susiglaustų.

Ketvirtasis žingsnis: švelniai stumtelk suspaustą žiedą į makštį.

Jo neįmanoma įsidėti netaisyklingai, nes jo kontraceptinis poveikis nepriklauso nuo padėties makštyje, o makšties raumenys jį saugiai laiko reikiamoje vietoje. Kai žiedas yra reikiamoje vietoje, jo paprasčiausiai nejauti, nes viršutinė makšties dalis (kur būna žiedas) yra nejautri lietimui (nervų galūnėlių, dėl kurių makštis yra jautri lietimui, yra tik apatinėje jos dalyje). Jei vis dėlto atsitiktų taip, kad žiedą jaustum, paprasčiausiai švelniai pirštu pastumk jį gilyn. Įdėtas žiedas makštyje turi būti tris savaites iš eilės.

Nesibaimink, jog įdėjusi žiedą vėliau jo nerasi. Žiedo neįmanoma įstumti giliau nei iki makšties skliautų ir gimdos kaklelio (siauriausios apatinės gimdos dalies), kuris aklinai uždaro makštį ir neleidžia kontraceptiniam žiedui patekti giliau.

Kaip išsiimti žiedą?

Žiedas makštyje turi būti tris savaites. Po trijų savaičių, tą pačią savaitės dieną, kurią buvo įdėtas, žiedą reikia išimti ir padaryti savaitės pertrauką. Per šią savaitę įvyks mėnesinių kraujavimas.

Pirmasis žingsnis: žiedą galima ištraukti užkabinus rodomuoju pirštu ar suėmus rodomuoju ir viduriniu pirštu.

Antrasis žingsnis: panaudotą žiedą įdėk į aliuminio folijos maišelį (kurį išsaugojai išėmusi iš jo žiedą prieš tris savaites) ir išmesk kartu su buities atliekomis. Nemesk į kanalizaciją.

Ištraukus žiedą kraujavimas paprastai prasideda po 2 ar 3 dienų ir gali nesibaigti tol, kol reikės įsidėti naują žiedą.

Norėdama būti patikimai apsaugota nuo neplanuoto nėštumo, naują žiedą turi įsidėti po savaitės pertraukos, net jei kraujavimas ir nesibaigė.

Kada įsidėti
ir išsiimti žiedą?

Praėjus vienai savaitei be žiedo, tą pačią savaitės dieną, kurią buvo įdėtas prieš tai buvusio ciklo metu naudotas žiedas, reikia įsidėti naują žiedą. Pvz., jei praėjusį ciklą žiedą pradėjai naudoti sekmadienį apie 10 val. vakaro, tai po vienos savaitės pertraukos tarp ciklų naują žiedą įsidėk taip pat sekmadienį apie 10 val. vakaro.

Ištraukti žiedą labai paprasta. Jį Tau reikia ištraukti maždaug tuo pačiu laiku, tą pačią savaitės dieną, kurią buvo įdėtas. Pvz., jei žiedą pradėjai naudoti sekmadienį apie 10 val. vakaro, tai ir ištraukti jį turi sekmadienį, po trijų savaičių, apie 10 val. vakaro.

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.