header_ring_start

Naudojimo pradžia

Kaip pradėti naudoti pirmą žiedą?

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojai

 

Pirmąja ciklo diena vadinama pirmoji mėnesinių kraujavimo diena. Žiedą reikia įsidėti pirmąją ciklo dieną. Tai galima padaryti ir vėliau, bet ne vėliau nei 5 ciklo dieną (net ir tuo atveju, jeigu kraujavimas dar nepasibaigęs). Jei žiedą įsidėsi pirmąją ciklo dieną, jis bus veiksmingas iš karto. Jei žiedą įsidėsi 2–5 ciklo dieną, kitas 7 dienas (savaitę) turėsi naudoti papildomas apsaugos priemones, pvz., prezervatyvą.

Jei naudojai kitą kontracepcijos priemonę (būdą) ir nori ją pakeisti žiedu

 

Pakeisti anksčiau naudotą priemonę žiedu yra labai paprasta – tiesiog laikykis žemiau pateiktų nurodymų.

-      Jei žiedą pradedi naudoti vietoj sudėtinių hormoninių kontraceptikų. Jei vartojai sudėtines kontraceptines tabletes (tabletes, kuriose yra ir estrogenų, ir progestinų) arba kontraceptinį pleistrą, žiedą įsidėk ne vėliau kaip pirmą dieną po įprastinės pertraukos, per kurią negeriama sudėtinių kontraceptinių tablečių (SKT), nenaudojama pleistro arba suvartojus anksčiau vartotų sudėtinių kontraceptinių tablečių placebo tabletes. Jeigu teisingai nuosekliai vartojai ankstesnįjį kontracepcijos metodą ir esi įsitikinusi, kad nesi nėščia, gali pradėti vartoti žiedą vietoj sudėtinio hormoninio kontraceptiko bet kurią ciklo dieną. Daryti be hormonų ilgesnę pertrauką nei buvo rekomenduojama vartojant Tavo ankstesnes kontraceptines tabletes, draudžiama.

-      Jei žiedą pradedi naudoti vietoj tablečių, kuriose yra tik progestinų. Jei vartojai kontraceptines tabletes, kuriose yra tik progestinų, žiedą gali pradėti naudoti bet kurią dieną ar kitą dieną tuo pačiu paros laiku, kuriuo gėrei kontraceptines tabletes. Nedaryk pertraukos, įsidėk žiedą tuo pačiu metu, kaip gėrei tabletę. Vis dėlto pirmąsias 7 makšties žiedo vartojimo dienas reikia naudotis papildoma kontraceptine priemone (pvz., prezervatyvu).

-      Jei žiedą pradedi naudoti vietoj implanto, švirkščiamųjų kontraceptikų, gimdos spiralės su progestinais. Žiedą pradėk naudoti tą dieną, kai turėtum švirkšti kitą kontraceptiko dozę, arba implanto ar gimdos spiralės su progestinais pašalinimo dieną. Vis dėlto pirmąsias 7 makšties žiedo vartojimo dienas reikalinga papildoma kontraceptinė priemonė (pvz., prezervatyvas).

Jei per pirmuosius tris nėštumo mėnesius patyrei persileidimą ar buvo nutrauktas nėštumas

 

Jei turėjai persileidimą ar nėštumo nutraukimą per pirmuosius tris nėštumo mėnesius, žiedą galima pradėti vartoti nedelsiant. Tokiu atveju papildomų kontraceptinių priemonių nereikia.

Jei po patirto persileidimo ar nėštumo nutraukimo nedelsiant žiedo naudoti nepradėjai, sulauk pirmosios naujo mėnesinių ciklo dienos. Žiedą reikia įsidėti pirmąją ciklo dieną. Tai galima padaryti ir vėliau, bet ne vėliau nei 5-tą ciklo dieną (net ir tuo atveju, jei kraujavimas dar nepasibaigęs). Jei žiedą įsidėsi pirmąją ciklo dieną, jis bus veiksmingas iš karto. Jei žiedą įsidėsi 2–5 ciklo dieną, kitas 7 dienas (savaitę) turėsi naudoti papildomą apsaugos priemonę, pvz., prezervatyvą.

Jei neseniai gimdei arba nėštumas nutrūko per antrąjį nėštumo trimestrą (3–6 nėštumo mėnesį)

 

Jeigu nežindai kūdikio, žiedą gali pradėti naudoti po gimdymo praėjus keturioms savaitėms. Tokiu atveju žiedas iš karto suteiks patikimą apsaugą nuo nėštumo, jokių papildomų apsaugos priemonių naudoti nereikės. Jeigu žindai kūdikį, žiedo naudoti neturėtum. Jeigu nori žindymo metu vartoti žiedą, kreipkis patarimo į gydytoją.

Jei žiedą pradedi naudoti po gimdymo dar nesulaukusi pirmųjų mėnesinių, prieš jį įsidėdama įsitikink, ar nebuvo įvykusi ovuliacija ir ar negalėjai pastoti.

Jei žiedą pradėsi vartoti vėliau, nei po 4 savaičių, patariama pirmąsias 7 žiedo vartojimo dienas naudoti papildomą barjerinį kontracepcijos metodą. Jei jau turėjai lytinius santykius, prieš pradėdama vartoti žiedą, įsitikink, ar nesi nėščia, arba sulauk pirmųjų mėnesinių.

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.