header_ring

Kontraceptinis žiedas

Žiedas – hormoninė kontracepcijos priemonė. Lankstus, mažą hormonų kiekį turintis maždaug 54 mm skersmens žiedas saugo Tave nuo neplanuoto pastojimo. Žiedo nereikia prisiminti kiekvieną dieną, o tik kartą per mėnesį. Naudojant žiedą menstruacijos tampa reguliarios, galėsi lengvai prognozuoti menstruacijų datą. 96% moterų, 13 ciklų vartojusių žiedą nurodė, kad yra patenkintos arba labai patenkintos žiedu. Žiedas gali būti efektyvesnis už geriamąsias hormonines tabletes.

Žiedą reikia įdėti į makštį tik vieną kartą per mėnesį. Jei žiedą įdėsi teisingai, jo paprasčiausiai nejausi. Makštyje žiedas bus tris savaites. Visą šį laikotarpį kontracepcijos priemonė nuolat išskirs mažą moteriškų lytinių hormonų kiekį ir taip apsaugos Tave nuo nepageidaujamo nėštumo. Lyginant su geriamąja hormonine kontracepcija, žiedo poveikis organizmui yra mažesnis, mažesnės dozės ir tolygesnė hormonų koncentracija paros bėgyje.

Po 21 dienos žiedą reikia paprasčiausiai ištraukti iš makšties. Išėmus žiedą per 7 dienas įvyks mėnesinės (kraujavimas). Po šios pertraukos reikia įsidėti naują žiedą.

Kaip žiedas veikia?

Žiede yra dviejų rūšių moteriškųjų hormonų: estrogenų ir progestinų (tokių, kokių yra ir kontraceptinėse tabletėse). Šie hormonai stabdo kiaušinėlio brendimą tavo kiaušidėse ir sutirština gimdos kaklelio gleives. Taigi žiedas veikia taip pat, kaip kontraceptinė tabletė, ir yra toks pat patikimas.

Hormonus išsiskirti skatina kūno temperatūra. Per makšties sienelę jie patenka tiesiai į kraujotaką (aplenkdami skrandį bei kepenis). Todėl nors žiede hormonų beveik dvigubai mažiau nei dažniausiai vartojamose kontraceptinėse tabletėse, naudojamas teisingai jis garantuoja didesnį nei 99% veiksmingumą ir patikimumą.

Iš žiedo nuolat išsiskiria mažas hormonų kiekis, tad jų koncentracija kraujyje visą žiedo naudojimo laikotarpį būna vienoda. Medikamentų vartojimas per makštį yra naudingesnis lyginant su vaistų vartojimu per burną tuo, kad galima naudoti mažesnes dozes, kurios turi mažesnį poveikį organizmui bei mažesnius nepageidaujamus reiškinius, nors tuo pačiu metu užtikrina reikiamą vaistų veikimo efektą. Vartojant vaistus per makštį, juos galima skirti rečiau, nei vartojant per burną, todėl išvengiama kasdienio vaistų koncentracijos kraujyje svyravimo. Toks medikamentų vartojimo būdas gali sumažinti nepageidaujamų reiškinių dažnį.

Jei nori daugiau sužinoti apie žiedą, klausk savo gydytojo.

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.

dec_r_10