header_duk

Kontracepcija kasdien

Kuo ypatingos artimos Tau kontraceptinės tabletės*?

 

Artimos Tau kontraceptinės tabletės su unikaliu hormonų deriniu* susideda iš hormonų, kurie panašūs į natūralius moters kiaušidėse gaminamus hormonus, t.y. šis hormonų derinys yra artimas Tavo organizmui. Kontraceptinių tablečių su unikaliu hormonų deriniu* hormonų dozė yra maža. Tyrimų metu artimos tau kontraceptinės tabletės su nomegestroliu neturėjo kliniškai reikšmingo poveikio kepenų fermentų kiekiui, bendro cholesterolio, riebalų ir angliavandenių apykaitai moters organizme, taip pat neturėjo reikšmingos įtakos kraujo spaudimui ir kaulų retėjimui.

Kada turėčiau vartoti kontraceptines tabletes?

 

Išgerk vieną kontraceptinę tabletę maždaug tuo pačiu metu kiekvieną dieną, pavyzdžiui vakare, kai išsivalai dantis. Tokiu būdu tai taps Tavo kasdieniu veiksmu, kurio nepamirši.

Ką daryti, jei pamiršiu išgerti tabletę?

 

Naudodama artimas Tau kontraceptines tabletes*, gali išgerti tabletę 12 valandų laikotarpyje, kad kontracepcija išliktų veiksminga. Jei uždelsi daugiau nei 12 valandų, paskaityk preparato informacinį lapelį arba pasikonsultuok su gydytoju. Nepamiršk, jei vartosi hormonines tabletes nereguliariai, jų efektyvumas sumažės ir Tu gali pastoti.

Ar galiu praleisti mėnesines, vartodama artimas Tau kontraceptines tabletes*?

 

Taip. Tą dieną, kai baigi gerti visas baltąsias tabletes, esančias pakuotėje, geltonas tabletes paprasčiausiai praleisk ir pradėk naują pakuotę. Gerk tik baltas tabletes tol, kol norėsi, kad prasidėtų mėnesinės. Kartais, atidėjus mėnesines, gali pasireikšti tepimas ar pakraujavimas. Zoely yra naujos kartos kontraceptinės tabletės su nomegestroliu

Ar galiu vartoti kontraceptines tabletes kartu su kitais vaistais?

 

Tai priklauso nuo keleto dalykų. Jei Tu vartoji kokius nors medikamentus – net jei tai žolelių pagrindu pagaminti maisto papildai – labai svarbu, kad Tavo gydytojas apie tai žinotų tam, kad vaistų sąveika nesumažintų kontraceptinių tablečių efektyvumo. Prieš pradėdama vartoti naujus vaistus, informuok gydytoją, kad geri pasirinktas kontraceptines tabletes.

Ar galima vartoti kontraceptines tabletes maitinant krūtimi?

 

Paprastai maitinant krūtimi nerekomenduojama vartoti sudėtinių kontraceptinių tablečių. Jei vis dėlto nori jas vartoti, paklausk gydytojo patarimo.

Kuo skiriasi vienfazės, dvifazės, trifazės ir keturfazės kontraceptinės tabletės?

 

Artimos Tau Kontraceptinės tabletės* yra vienfazės, todėl jas paprasta vartoti. Hormonų kiekis įvairiose kontraceptinėse tabletėse skiriasi. Kai kurios tabletės vadinamos vienfazėmis, jų pakuotėje veikliosios tabletės yra tokios pačios spalvos ir visos turi tokį patį hormonų kiekį. Kai kurios kompanijos gamina daugiafazes tabletes. Tai gali būti dvifazės – su dviem tipais tablečių, turinčių skirtingas hormonų dozes, trifazės – su trimis, ar netgi keturfazės – turinčios net keturis skirtingus tipus tablečių. Iš esmės, tai reiškia, kad daugiafazėse tabletėse yra skirtingą hormonų kiekį turinčios tabletės, kurios pakuotėje yra skirtingos spalvos ir turėtų būti geriamos tam tikru Tavo ciklo laikotarpiu. Daugiafazinių tablečių naudojimas yra painesnis, nei vienfazių tablečių, ypač jei praleisi tabletę – bus sunku nuspręsti, ką toliau turi daryti. Hormoninių kontraceptikų naudojimą siūloma pradėti nuo vienfazių tablečių.

Kuo ypatingas 24+4 vartojimo režimas?

 

24+4 vartojimo režimas reiškia, kad pakuotėje rasi 24 tabletes su hormonais ir 4 tabletes be jų. 24+4 vartojimo režimas suteikia patikimą apsaugą nuo nėštumo ir užtikrina trumpas bei negausias mėnesines. Artimų Tau kontraceptinių tablečių* vartojimo režimas yra 24+4.

Ar tam, kad būčiau sveika, man reikia padaryti „pertrauką“ nuo kontraceptinių tablečių?

 

Ne, tai mitas. Nėra jokių įrodymų, kad daryti pertrauką būtų naudinga. Iš tiesų, būtent pertraukos metu gali pastoti. Sudėtinė hormoninė kontracepcija gali būti saugiai naudojama metų metais, nedarant pertraukų.

Po kiek laiko, nustojus vartoti kontraceptines tabletes, galiu pastoti?

 

Tu gali nustoti vartoti tabletes ir pastoti bet kuriuo metu – todėl yra svarbu pastoviai jas vartoti, norint išvengti nėštumo. Bet jei Tu nori pastoti, rekomenduojama palaukti mėnesinių ir tada bandyti pastoti.

Ar kontraceptinės tabletės saugo nuo lytiškai plintančių ligų?

 

Kaip ir dauguma hormoninių kontraceptikų, kontraceptinės tabletės tavęs nesaugos nuo ŽIV ir kitų lytiškai plintančių ligų.

Vartodama veikliąsias tabletes, šiek tiek kraujavau. Ar tai normalu?

 

Pradėjus gerti kontraceptines tabletes, mėnesinių pobūdis gali kiek pasikeisti: jos gali būti visai negausios, gali tepti pirmą vartojimą ciklą. Tai visiškai normalu, organizmui reikia laiko prisitaikyti. Nesiliauk vartojusi tablečių, kitaip gali pastoti. Jeigu toks kraujavimas tęsiasi ilgiau nei 3 mėnesius, pasikonsultuok su gydytoju.

*Vienfazės kontraceptinės tabletės su nomegestroliu

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.