header_effective_use

Kaip veiksmingai vartoti artimas Tau kontraceptines tabletes*

Jei pamiršai pavartoti veikliąsias baltos spalvos tabletes

 

Jei pavėlavai išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, apsauga nuo nėštumo nesusilpnėja. Tabletę išgerk, kai tik prisiminsi, paskui tabletes gerk įprastu laiku.

Jei pavėlavai išgerti tabletę daugiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo gali būti nepatikima. Kuo daugiau tablečių praleidi, tuo didesnė tikimybė, kad apsauga nuo nėštumo bus susilpnėjusi. Žemiau pateikiama schema, kaip elgtis, jei pavėlavai išgerti tabletę daugiau nei 12 valandų.
Schema
schema

Jei vemi ar gausiai viduriuoji

 

Jei per 3-4 valandas po baltos veikliosios tabletės išgėrimo vėmei ar gausiai viduriavai, organizmas galėjo nevisiškai pasisavinti veikliąsias kontraceptinės tabletės medžiagas. Tai yra beveik tas pats, lyg būtum pamiršusi išgerti tabletę. Nustojusi vemti ar viduriuoti, kiek galėdama greičiau privalai išgerti kitą tabletę iš atsarginės lizdinės plokštelės. Jei įmanoma, išgerk ją per 12 valandų po įprasto vartojimo laiko. Jeigu tai neįmanoma arba jeigu jau praėjo daugiau kaip 12 valandų, reikia vadovautis patarimais „Jei pamiršai pavartoti veikliąsias baltos spalvos tabletes“.

Geltonos tabletės yra placebo tabletės, kuriose veikliosios medžiagos nėra. Jei per 3-4 valandas po geltonos tabletės išgėrimo vėmei ar gausiai viduriavai, tablečių patikimumas išlieka. Zoely yra naujos kartos kontraceptinės tabletės su nomegestroliu.

Jei nori atitolinti mėnesines

 

Tu gali atitolinti mėnesines, jeigu negersi geltonų placebo tablečių iš esamos lizdinės plokštelės (pirmoji plokštelė), o tuoj pat pradėsi gerti baltas veikliąsias tabletes iš kitos plokštelės (antroji plokštelė). Geriant tabletes iš šios lizdinės plokštelės, gali atsirasti negausus ar į mėnesines panašus kraujavimas. Kai norėsi, kad prasidėtų mėnesinės, nustok gerti baltas veikliąsias tabletes ir pradėk gerti geltonas placebo tabletes. Pabaigusi vartoti 4 geltonas placebo tabletes iš antrosios lizdinės plokštelės, pradėk kitą (trečioji plokštelė) lizdinę plokštelę.

Jeigu nori pakeisti pirmą mėnesinių dieną

 

Geriant tabletes ir laikantis nurodymų, tavo mėnesinės prasidės placebo tablečių vartojimo dienomis. Jeigu Tau reikia pakeisti pirmąją mėnesinių dieną, sumažink placebo dienų skaičių (bet niekada jo neilgink – ne daugiau kaip 4 dienos). Pavyzdžiui, jeigu Tu įprastai pradedi placebo tabletes gerti penktadienį, o nori tą dieną perkelti į antradienį (3 dienomis anksčiau), tuomet turi pradėti vartoti kitą plokštelę 3 dienomis anksčiau, nei esi įpratusi. Sutrumpinto placebo tablečių intervalo metu mėnesinių kraujavimo gali nebūti. Baltų veikliųjų tablečių iš kitos lizdinės plokštelės vartojimo dienomis gali atsirasti tepliojimas (kraujo lašelių ar dėmelių) arba pakraujavimas. Jeigu nesi tikra, ką daryti, pasitark su savo gydytoju.

Jeigu pradėjai netikėtai kraujuoti

 

Geriant sudėtines tabletes, per pirmus kelis mėnesius galimi nereguliarūs kraujavimai iš makšties (tepliojimas ar pakraujavimas) tarp mėnesinių. Gali tekti naudoti higienos priemones, tačiau tabletes gerk, kaip esi įpratusi. Nereguliarūs kraujavimai iš makšties pasibaigs, kai organizmas prisiderins prie tablečių (paprastai maždaug po 3 mėnesių). Jei kraujavimas tęsis, paūmės ar vėl pasireikš, kreipkis į gydytoją.

Jeigu nebuvo vienų ar daugiau mėnesinių

 

Klinikiniai tyrimai parodė, kad retkarčiais po 24-os dienos įprastos mėnesinės gali neatsirasti.

Jeigu teisingai išgėrei visas tabletes, nevėmei ar stipriai neviduriavai, nevartojai kitų vaistų, tai tikėtina, kad nesi nėščia. Vartok artimas Tau kontraceptines tabletes* toliau, kaip esi įpratusi.

Jeigu ne visas tabletes išgėrei teisingai ar mėnesinės neatsiranda 2 kartus iš eilės, Tu gali būti nėščia. Nedelsdama kreipkis į gydytoją. Nepradėk kitos kontraceptinių tablečių plokštelės, kol gydytojas nepaneigs nėštumo galimybės.

Jei nesi tikra, kada ar kaip vartoti kontraceptines tabletes, pasitark su gydytoju.

*Vienfazės kontraceptinės tabletės su nomegestroliu

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.