header_contraceptive

Kontraceptinės tabletės

Kontraceptinė tabletė, kitaip vadinama „piliule“, yra vienas efektyviausių kontracepcijos būdų moterims. Šios tabletės apsaugos Tave nuo neplanuoto pastojimo, jei

jas vartosi kiekvieną dieną laiku. Kontraceptinių tablečių išskiriami hormonai stabdo ovuliaciją ir sutirština gimdos kaklelio gleives, todėl pastojimo galimybė sumažėja. Dėl savo patikimumo kontraceptinės tabletės yra populiarios visame pasaulyje. Jei jas vartosi tinkamai, jų efektyvumas sieks net 99,7%. Klinikiniuose tyrimuose dabartinių kombinuotų hormoninių kontraceptikų Pearl indeksas yra mažesnis nei  „1“, o tai reiškia, kad iš 100 porų, naudojančių šį metodą vienerius metus, gali atsirasti mažiau nei vienas nėštumas.

Sudėtinės kontraceptinės tabletės

Sudėtinėje kontraceptinėje tabletėje yra dviejų rūšių hormonų – estrogeno ir progestino. Tai du pagrindiniai hormonai, esantys Tavo organizme, susiję su nėštumu. Šios tabletės veikia dviem būdais: organizme palaiko pastovų hormonų lygį, todėl kiaušidės išskiria mažiau hormonų ir nesubrandina kiaušinėlio, taip pat tirština gimdos kaklelio gleives, todėl sperma nepatenka į gimdą.

Sudėtines kontraceptines tabletes turėtum pradėti gerti pirmą mėnesinių ciklo dieną ir jas gerti kiekvieną dieną. Įvairių kontraceptinių tablečių vartojimo režimas šiek tiek skiriasi, todėl turėtum atidžiai perskaityti pasirinktų kontraceptinių tablečių informacinį lapelį arba paklausti savo gydytojo.

Vieno hormono kontraceptinės tabletės

Šios kontraceptinės tabletės turi ne du, o tik vieną hormoną – progestiną, todėl dar vadinamos „mini piliulėmis“. Vieno hormono kontraceptinės tabletės Tau tiks, jei negali vartoti estrogenų ar maitini krūtimi. Jas turėtum gerti kasdien, tiksliai tuo pačiu metu. Jei jas vartosi teisingai, vieno hormono kontraceptinės tabletės apsaugos Tave nuo nėštumo 99,5%.

Tik progestino turinčių tablečių sudėtyje esantis hormonas sutirština gimdos kaklelio gleives ir apsaugo nuo spermos patekimo į gimdą. Jos apsaugo nuo nėštumo ne iš karto, todėl pirmąjį vartojimo mėnesį turėtum pasirūpinti papildoma apsauga.

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.

dec_r_13