header_daily_start

Vartojimo pradžia

Kaip pradėti vartoti pirmąją artimų Tau kontraceptinių tablečių* pakuotę ?

Jei praėjusį mėnesį nevartojai jokių hormoninių kontraceptikų

 

Pradėk vartoti pirmąją ciklo dieną (t. y. pirmą mėnesinių kraujavimo dieną). Tabletės pradeda veikti tuoj pat ir papildomo kontracepcijos metodo taikyti nereikia.

Jei keiti kitą sudėtinės hormoninės kontracepcijos būdą

 

Pakeisti anksčiau naudotą priemonę artimomis Tau kontraceptinėmis tabletėmis su unikaliu hormonų deriniu* yra paprasta – tiesiog laikykis žemiau pateiktų nurodymų.

–       Jei keiti sudėtinius geriamuosius kontraceptikus, gali pradėti gerti tabletes kitą dieną po paskutinės išgertos tabletės (tai reiškia, kad pertrauka tarp tablečių gėrimo nedaroma). Jei Tavo dabar vartojamoje plokštelėje taip pat yra neveiklių (placebo) tablečių, tada kontraceptines tabletes su unikaliu hormonų deriniu gali pradėti gerti kitą dieną po paskutinės veikliosios tabletės išgėrimo (jei nesi tikra, kokios tai tabletės, paklausk gydytojo ar vaistininko). Be to, gali pradėti gerti ir vėliau, tačiau jokių būdu ne vėliau kaip kitą dieną po pertraukos tarp ankstesnių tablečių (ar kitą dieną po paskutinės neveikliosios tabletės). Jei laikysies šių instrukcijų, naudoti papildomų kontracepcijos būdų nereikės.

–       Jei keiti kontraceptinį žiedą ar pleistrą, geriausia pradėti gerti tabletes tą dieną, kai pašalinai žiedą ar pleistrą. Vėliausiai gali pradėti gerti tą dieną, kada pradėtum vartoti kitą žiedą ar pleistrą. Jei laikysies šių instrukcijų, naudoti papildomų kontracepcijos būdų nereikės.

–       Jei keiti vieno hormono tabletes, gali nustoti vartoti vieno hormono tabletes bet kurią dieną, ir kitą dieną tuo pačiu laiku pradėti gerti kontraceptines tabletes. Tačiau jei per pirmas 7 tablečių gėrimo dienas turėsi lytinių santykių, pasinaudok barjeriniu kontracepcijos metodu.

–       Jei keiti vieno progestageno švirkščiamus vaistus, implantus ar hormonus išskiriančias vartojimo į gimdą sistemas (angl. intauterine system (IUS), spirales, pradėk vartoti artimas Tau kontraceptines tabletes*, kai reikalinga kita injekcija, arba tą dieną, kai pašalinamas implantas ar IUS. Tačiau jei per pirmas 7 tablečių gėrimo dienas turėsi lytinių santykių, pasinaudok barjeriniu kontracepcijos metodu.

Jei neseniai gimdei

 

Gali pradėti vartoti artimas Tau kontraceptines* 21-ą – 28-ą dieną po gimdymo, jei nežindai kūdikio. Jei pradėsi vėliau kaip 28 dieną, per pirmas 7 vartojimo dienas Tu taip pat turi naudotis barjeriniu kontracepcijos metodu. Jeigu jau turėjai lytinių santykių po gimdymo, prieš pradėdama vartoti kontraceptines tabletes įsitikink, kad nesi nėščia arba palauk mėnesinių.

Jei esi nėščia arba maitini krūtimi

 

Moteriai, kuri yra nėščia arba galvoja, kad gali būti nėščia, kontraceptines tabletes vartoti draudžiama. Jeigu vartodama jas pastojai, kontraceptinių tablečių vartojimą nutrauk ir kreipkis į gydytoją. Paprastai kontraceptinių tablečių nepatariama vartoti žindymo laikotarpiu. Jei norite vartoti kontraceptines tabletes žindymo laikotarpiu, pasitarkite su gydytoju. Zoely yra naujos kartos kontraceptinės tabletės su nomegestroliu.

*Vienfazės kontraceptinės tabletės su nomegestroliu

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.