header_myths

Mitai ir tikrovė apie hormoninius kontraceptikus (HK)

HK sukelia krūties vėžį

 

Atliktų įvairių studijų rezultatai dėl vėžio yra skirtingi. Bendra išvada tokia, kad geriami hormoniniai kontraceptikai nežymiai padidina riziką susirgti krūties vėžiu, jei tabletės vartojamos ilgiau nei 8-12 metų.

HK sukelia gimdos kaklelio vėžį

 

Hormoninės kontraceptinės tabletės niekada nesukelia gimdos kaklelio vėžio. Šia liga susergama dėl kitų priežasčių. Geriančios kontraceptines tabletes moterys, ypač jaunos, nesibaimina pastoti, todėl dažnai keičia seksualinius partnerius ir nenaudoja kitų apsisaugojimo priemonių. Kuo daugiau partnerių, tuo didesnė tikimybė užsikrėsti žmogaus papilomos virusu, kuris po tam tikro laiko gali sukelti gimdos kaklelio vėžį.

HK apsaugo nuo infekcijų

 

Nesvarbu, kokią hormoninę kontracepciją moteris naudoja, tačiau šios priemonės neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų.

HK sukelia gimdos vėžį

 

Vertėtų žinoti  teigiamą HK poveikį. Jas geriančioms moterims rizika susirgti gimdos vėžiu sumažėja 50%, kiaušidžių vėžiu – 40%. Hormoninių kontraceptikų teigiamas poveikis jaučiamas jau po pusmečio.

HK mažina libido – lytinį potraukį

 

Hormoninė kontracepcija tikrai turi ryšį su libido. Hormoniniuose kontraceptikuose esantys estrogenai ir progestinai konkuruoja su savaisiais, duotais iš gamtos. Be to, slopina ovuliaciją, o tai atsiliepia moters hormonų balansui. Todėl kai kurios moterys pastebi, kad hormoninė kontracepcija neigiamai veikia jų lytinį potraukį, slopina norą turėti lytinių santykių. Tačiau pastebėta, kad tokį poveikį sukelia ne visi hormoniniai kontraceptikai. Jei moteris skundžiasi, kad hormoniniai kontraceptikai sumažino lytinį potraukį, tuomet reikia juos keisti kitos sudėties kontraceptikais.
Kita vertus, baimė pastoti trukdo moteriai atsipalaiduoti, patirti laimę su mylimu žmogumi ir gyvenimo pilnatvę. Vartodama tinkamą kontracepciją, moteris pasijunta saugesnė, jai nebereikia nerimauti dėl nepageidaujamo nėštumo, todėl jos lytinis potraukis gali atsiskleisti.

HK turi tik neigiamą šalutinį poveikį

 

Dažnai moterims, iki tol turėjusioms itin silpną libido, paskyrus tinkamų hormoninių kontraceptikų, padėtis labai pagerėja. Vartojant HK sumažėja mėnesinių skausmas, jos būna ne tokios gausios, moterį mažiau vargina PMS simptomai, pagerėja makšties lubrikacija. Pasitikėjimą savimi ir seksualumą gali padidinti ir tai, jog vartojant  HK dingsta arba gerokai sumažėja spuogų veido, krūtinės ir nugaros srityse – visa tai gerina moters savijautą bei nuotaiką ir skatina lytinio potraukio didėjimą.

Share Button

Android telefonams
Apple telefonams

Dovana svetainės lankytojoms

Atsisiųsk nemokamą ciklo dienų kalendorių į savo telefoną

Žymėk,

periodo pradžią;
nuotaikas, simptomus;
apsilankymą pas ginekologą.

Žinok,

kada tavo kitos mėnesinės,
kada mėnesinės vėluoja,
kurios dienos vaisingos.

Rinkis,

kada priminti apie
kontraceptinę tabletę
ar kontraceptinį žiedą.